Friss Hírek
VÖRÖS KÓD JÚNIUS 30-IG: ÉLETVESZÉLYES HŐSÉG MIATT HOSSZABBÍTOTTÁK MEG A RENDKÍVÜLI INTÉZKEDÉST
- Részletek
- Kategória: GloboTV hírek
- Készült: 2026. június 24. szerda, 20:35
- Megjelent: 2026. június 25. csütörtök, 09:35
- Írta: Konyecsni Erika
- Találatok: 12
A rendkívüli hőség miatt június 30-ig, jövő hét kedd éjfélig meghosszabbították a vörös kódot – jelentette be június 24-én a szociális- és családügyi miniszter.
A tárcavezető arra kérte a lakosságot, hogy fokozottan figyeljenek egymásra, mert a tartós kánikula különösen veszélyezteti a gyermekeket, az időseket, a fogyatékossággal élőket, a betegeket és a hajléktalan embereket. A vörös kód eredetileg szombat hajnalban lépett életbe, és kedd éjfélig volt érvényben, azonban a hőséghelyzet miatt meghosszabbították. Az intézkedés célja egyrészt a lakosság figyelmének felhívása a rendkívüli időjárási veszélyre, másrészt annak biztosítása, hogy a szociális intézmények a speciális eljárásrend keretében minden rászoruló hajléktalan embert befogadjanak a diszpécserszolgálat jelzése alapján, függetlenül az intézmény eredeti feladatkörétől.
Fotó: AI

















A Globo TV