Friss Hírek
JÓTÉKONYSÁG PALACKONKÉNT: MOSTANTÓL RÁSZORULÓ CSALÁDOKAT IS SEGÍTHETÜNK A REPONT AUTOMATÁKON KERESZTÜL
- Részletek
- Kategória: GloboTV hírek
- Készült: 2025. július 06. vasárnap, 12:13
- Megjelent: 2025. július 08. kedd, 05:12
- Írta: Konyecsni Erika
- Találatok: 21
Júliustól újabb lehetőséggel bővült a REpont visszaváltási rendszer: a palackok után járó 50 forintos díjat mostantól hátrányos helyzetű gyermekek és családok javára is fel lehet ajánlani – közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. az MTI-vel.
A 2024. július 1. és december 31. közötti időszakban befolyó jótékony célú felajánlásokat három ismert segélyszervezet között osztják szét.
– A Magyar Vöröskereszt a beérkező támogatásokat a rászoruló családok mindennapi megsegítésére, fiatal édesanyák támogatására, valamint táboroztatási és oktatási programokra fordítja.
– A Magyar Máltai Szeretetszolgálat családok átmeneti otthonait fejleszti, illetve játszótereket tart fenn az adományból.
– A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elsősorban hátrányos helyzetű gyermekek fejlesztését szolgáló programokat finanszíroz a felajánlásokból.
A REpont rendszerben naponta 6-8 millió palackot váltanak vissza, és a tapasztalatok szerint ebből több ezer visszaváltási díjat ajánlanak fel jótékony célokra. A rendszer 2024 eleji indulása óta már több százmillió forint gyűlt össze korábbi kedvezményezettek, például a Heim Pál Gyermekkórház, a Bethesda Gyermekkórház és a Semmelweis Egyetem Gyermekklinikája számára.
A visszaváltók háromféleképpen dönthetnek az 50 forintos díj felhasználásáról:
1. levásárolható utalványként boltban,
2. banki átutalással saját számlára kérve,
3. vagy jótékony célra felajánlva.
Bár jelenleg a legtöbben – a felhasználók több mint 80 százaléka – az utalványt választják, a MOHU bízik abban, hogy egyre többen élnek majd a jótékonysági lehetőséggel is.
Egyetlen palack is számít – hívja fel a figyelmet a társaság, hiszen a REpont rendszeren keresztül bárki hozzájárulhat ahhoz, hogy ne csak a környezetünk tisztább, hanem a társadalom is igazságosabb legyen.