Vivid - VirtueMart Template

GloboTV

MAGYAR SIKER A TISZAÚJVÁROSI VILÁGKUPÁN

A Triatlon Nagyhét záró MOL napján július 23-án rendezték meg a nők és férfiak ITU Triatlon Világkupa versenyét. Az egyaránt harminc versenyzőből álló mezőnyre 750 méter (3 kör) úszás várt a tiszaújvárosi dísztóban, ezt követően 20 kilométer (8 kör) kerékpározás és 5 kilométer (4 kör) futás. Az elit kategóriás női mezőnyben ketten míg a férfiaknál öten szálltak versenybe a minél jobb helyezésért, amelyet izgalmas és fordulatos versenyen Bicsák Bence nyert meg.

. A magyarok közül mindenki nagyot ment. Legutoljára 2014-ben nyert magyar világkupát, akkor Vanek Ákos győzedelmeskedett hazai pályán, aki szintén Tiszaújvárosban lett első. Tóth Tamás hatodiknak futott be, de kizárták utólag, mert úszás közben szabálytalankodott, így a hatodik hely végül a mögötte befutó Dévay Márké lett. /span>