Friss Hírek
3 KUTYA TÁMADT EGY MÉRAI FÉRFIRA-ÍTÉLET SZÜLETETT
- Részletek
- Kategória: GloboTV hírek
- Készült: 2025. szeptember 09. kedd, 16:53
- Megjelent: 2025. szeptember 10. szerda, 15:49
- Írta: Konyecsni Erika
- Találatok: 29
A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség szigorúbb büntetést javasolt azon vádlottak esetében, akiknek gondatlan állatgazdálkodása egy férfi súlyos, életveszélyes sérülésének bekövetkeztéhez vezetett. A bírósági döntés megállapítása alapján a vádlottak otthonában öt harci kutya élt, amelyeknek biztonságos elhelyezéséről és felügyeletéről hosszú ideje nem gondoskodtak, sőt a kerítés hiányosságait sem orvosolták, ami lehetővé tette az állatok szabad mozgását.
Egy gondatlan házaspár mulasztása révén 2022 tavaszán három kutya megszökött a telekről, és megtámadott egy arra haladó férfit. A kutyák súlyos sérüléseket okoztak az áldozatnak, aki testén szétszaggatott sebekkel kritikus állapotba került, s csak a gyors és szakszerű orvosi ellátás tudta megmenteni az életét. A bántalmazás révén az érintett tartós egészségkárosodást elszenvedett.
A Miskolci Törvényszék két vádlottat gondatlanságból eredő, életveszéllyel járó súlyos testi sértés miatt 2-2 éves szabadságvesztésre ítélt, amelynek végrehajtását mindkét elkövető esetében 4 éves próbaidőre felfüggesztette. A vádemelő szerv a büntetés keretének növelése céljából, míg a vádlottak és jogi képviselőik a felmentés reményében nyújtottak be fellebbezést a kihirdetett ítélettel szemben. A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség fenntartotta korábbi álláspontját, miszerint a kiszabott büntetés enyhének tekinthető, és továbbra is súlyosabb szankció mellett foglal állást. A terhelteket a közvetlen életveszélyt jelentő sérülés előidézéséért a gondatlanság legsúlyosabb foka terheli. Gondatlanságuk eredményeként a sértett tartós egészségkárosodást és komoly fizikai hanyatlást szenvedett el, amelynek hatásait élete végéig kénytelen elviselni. A fellebbviteli főügyészség ezért javasolta, hogy a bíróság a vádlottakra vonatkozóan szigorúbb szankciót állapítson meg.
Másodfokon az ügyben a Debreceni Ítélőtábla dönt.