Vivid - VirtueMart Template

Friss Hírek

RENDŐRSÉGI AKCIÓ AZ UTAKON - KAMIONOSOK, BUSZVEZETŐK FIGYELEM!

Roadpool ellenőrzést tart a rendőség, amely során ebben az időszakban célzottan a nehéz tehergépkocsikat és az autóbuszokat ellenőrzik. A Roadpool Truck & Bus akció keretében kiemelten figyelik a vezetési- és pihenőidővel, az engedélyekkel, a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartását, illetve a beutazás és a belföldön tartózkodás jogszerűségét is vizsgálják.

Ugyanakkor ezek mellett nem hunynak szemet egyéb jogsértések felett sem, mint például a járművek műszaki állapotára és a szállítás körülményeire vonatkozó szabályok betartása. Már az eddigi ellenőrzések során is akadtak szabálysértők, akik akár több százezer forintos bírsággal gyarapodtak.

Néhány példa a kiszabható büntetésekre:

- Amennyiben közúti árutovábbítási engedély, közúti árufuvarozói engedély vagy egyéb áru és személyszállításra vonatkozó engedély nélkül közlekedik az 780.000 forint büntetést vonhat maga után.

- Nemzetközi közúti áruszállítási engedély, CEMT engedély és a hozzá szükséges igazolás, autóbuszos járati engedély hiányában akár az 1.000.000 forintot is meghaladhatja a kiszabott büntetés.

- Ugyanakkor a személy- vagy áruszállítás érvényes vezetői engedély nélkül is közel 800.000 forint büntetést von maga után.

- A rendszeres heti pihenőidő és a korábbi csökkentett heti pihenőidő kompenzációjaként tartott, 45 óránál hosszabb heti pihenőidő járműben való eltöltéséért is több, mint fél millió forintot kell kifizetni a járművezetőnek.

- Nem éri meg ellenkezni, vagy elmenekülni sem a helyszínről, hiszen az ez esetben kiszabott bírság összege is meghaladja az 1.000.000 forintot.



Online televízióadás

online television

Hirdetések

FELHÍVÁS

 

                 

Hirdetés

mecenatura logoA Globo TV médiaszolgáltatási tevékenységét a
Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja

Globo Heti Műsorújság

Hétfő

07:00 Globo Magazin

08:00 Tanulószoba

10:00 Kvantum

11:00 Szent István TV - új adás

12:00 Székelyföld Magazin - új adás

13:00 Generációnk

14:00 Globo Konyha

14:30 Diagnózis

15:00 Középsuli

16:00 Sport Társ

17:00 A Doktor - új adás

17:30 Mese Délelőtt

18:00 Globo Portré

19:00 Globo Magazin

20:00 Szerencsi Hiradó

 

SFbBox by afl odds

Today 754

Yesterday 433

Week 1473

Month 7140

All 681142

Currently are 294 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions