Vivid - VirtueMart Template

Friss Hírek

SIKERES VOLT A SZERENCSI ASZTALITENISZEZŐK FELKÉSZÜLÉSE

A Szerencs Városi Sportegyesület Asztalitenisz-szakosztálya nyáron sem tétlenkedett, hiszen edzőtábort szerveztek az újoncoknak, valamint a játékosok nemzetközi és hazai versenyeken vettek részt. Köllő Ábel augusztus 17. és 18. között Romániában részt vett az ISK Székelyudvarhely nemzetközi megmérettetésen, ahol a harmadik helyen végzett. Korály Tibor a XL. Balaton Kupa BM országos asztalitenisz versenyen a társával csapatban második, míg egyéniben harmadik lett. A VIII. TFS-HMATSZ asztalitenisz versenyt augusztus 24. és 25. között rendezték meg Füzesabonyban. Az NBIII–NBII kategóriában Li Hongyang ezüstérmes lett. Ugyanezen a versenyen U13-ban, az összevont páros és serdülő kategóriában is a dobogó legmagasabb fokára Köllő Ábel állhatott fel, míg a harmadik helyet Sárossy Balázs szerezte meg. Az ifik között szintén Köllő Ábel lett az aranyérmes. Miskolcon szeptember 8-án szervezték meg azt a régiós asztalitenisz versenyt, amelyen Sárossy Balázs mind újonc, mind serdülő kategóriában a harmadik helyen végzett. Ezek az eredmények azt mutatják, hogy a szerencsi asztaliteniszezőknek sikeres volt a nyári felkészülése. Ebben az idényben három csapatot indítanak. Fontos célkitűzésük az, hogy a fiatalokat szerepeltessék különböző osztályokban. Lesz egy NB II-es gárda, ahol Köllő Ábel kap állandó játéklehetőséget. Indítanak egy NB III- as csapatot, ahol Sárossy Balázs fog játszani, illetve lesz egy megyei csapatuk, ahol Konter Levente, illetve Nagy Bence juthat játéklehetőséghez. Mindhárom együttest az idősebb generáció tagjai egészítik ki. Mindegyik csapat esetén a biztos bennmaradás a cél. A nyáron megsérült az egyik játékosunk, Lehoczki Gábor, így őt egy darabig még nélkülöznünk kell mind játékosként, mind edzőként. A 2019–2020-as szezon első NB II-es fordulója Szerencsen volt, a Teva Debrecen Se gárdája ellen. Nagyon jól indult a meccs, mert mindkét párost megnyerték, és az egyéni mérkőzések is eredményesek voltak, hiszen a szerencsiek 16–2 arányban diadalmaskodtak. Li Hongyang, Korály Tibor és Köllő András mind a négy meccsüket megnyerték, míg az újonckorú Köllő Ábel két győzelemmel járult hozzá a nagyszerű végeredményhez. (fotó:illusztráció)